052-6055588                                                                                       


חיפוש :

אנרגיה ושפת גוף

אנרגיה ושפת גוף


אנו כבני אדם יכולים להבדיל בקלות בין כוונה ורגש, שכן אנו חווים אותם, בנפרד, בכל יום.

אבל כיצד ניתן להבין את רגשותיו וכוונותיו של הכלב?
למזלנו, כלבים לא יכולים להסתיר את כוונותיהם ורגשותיהם מאיתנו. רגש מוצג אצל כלבים באמצעות שפת גוף, ואילו כוונה באמצעות תנועה. 

כאשר הכלב אינו במצב רגוע, הוא יכול לבצע שלושה מהלכים אינסטינקטיביים: 
(1) מאבק, (2) בריחה ו- (3) הימנעות. במצב קרב, הכלב נע קדימה ובמצב בריחה הוא ינוס אחורה. בהימנעות הכלב יבחר להתעלם מהסיטואציה, כאילו לא הייתה קיימת. שלושת התנאים ה"מסורתיים" הללו עלולים להיות מטעים במידת מה, משום הקונוטציות שהם מעלים.

הן כלב נרגש והן כלב אגרסיבי יכולים להתקדם לעבר אדם או בעל חיים אחר, הדרך בה כל אחד מהן עושה זאת היא המפתח להבנה. בעוד שהראשון עושה זאת בשובבות, השני מאיים. בנוסף, כלב יכול לברוח בפחד, או שהוא עשוי לברוח כדי להתחיל משחק מרדפי עם כלב אחר. זה המקום בו הכלב נמצא במצב רגשי המשולב עם כוונה, כך שנוצרת אנרגיה כוללת המתבטאת בשפת הגוף של הכלב. 

איברי הגוף של הכלב יעזרו לנו לצפות מראש התנהגויות שונות, שכן כל חלקי גופו נדרכים לאור סיטואציה כלשהי, אולם החשובים שבהם הם הראש, האוזניים והזנב. אצל כלב דומיננטי יותר - הראש, האוזניים והזנב יהיו זקופים. כלב כנוע, או כלב חסר ביטחון, לעומת זאת, ישפיל את איברים אלו. 

דבר נוסף שיש לשים לב אליו הוא המתח בגוף הכלב, במיוחד באזור הגב והרגליים. אצל כלבים מתוחים רמת האנרגיה גבוהה, כמו קפיץ שנמתח. זנב הכלב יהיה בחלקו התחתון של גופו, אוזניו מופנות אחורה, גבו סומר והוא עלול לרייר. 

שימו לב למשל, לשינוי שפת הגוף של כלב בעת משחק. כאשר הוא מעוניין לשחק, הוא מקשית את גבו בכדי למשוך כלב אחר כלפי משחק. התנועה היא כלפי חוץ (קדימה) וגופו של הכלב מונח נמוך על הקרקע. הכוונה היא התרגשות, אולם הרגש ידידותי והאנרגיה שובבית. 

דוגמא הפוכה תהיה בשעה שכלב מרים את ראשו, אוזניו וזנבו, ייתכן שגם יחשוף את שיניו ושיערות גבו יסמרו. שפת הגוף מראה אולי תוקפנות, אך הכוונה היא לבריחה. אז למרות ההצגה ה"אגרסיבית", מדובר בכלב שפוחד ממשהו.

ניתן בקלות לתת פירוש שגוי לאנרגיה של כלבכם במידה ואינכם לוקחים בחשבון רגש וכוונה. כלבים יכולים להביע רגש קיצוני על ידי משיכת שפתיהם מטה וחשיפה שיניהם, אולם הכוונה אינה תוקפנות במקרה זה. ההיפך, לרוב מדובר בכלב שפוחד.

לסיכום,
למרות שהיו רוצים, כלבים לא יכולים לומר לנו במילים את שעל ליבם ובמחשבותיהם. על כן הם מביעים עצמם דרך שפת הגוף. כשתלמדו לקרוא את הסימנים הקטנים הללו ותפרשו אותם נכון, עולם שלם של תקשורת ייפתח ביניכם לבין כלבכם.

למדו להישאר רגועים, ולהקשיב לכלבים שלכם !

המאמר נכתב ע"י מידן כחלון.
עורך לשוני טל סולומון.

מידן כחלון - מנהיג הלהקה 052-605-5588

      לייעוץ חינם מלאו פרטים


     

   

   

    לקבלת מידע בפייסבוק


     
 
     
   

     חדשות מבצעים וטיפים

 

הטבות מיוחדות ללקוחותי בפורום לכלבנות מתקדמת לישראל לפרטים נוספים לחץ כאן

מתחתנים ?! מזל טוב ! מחפשים שמשהו ישמור לכם על הבית בזמן החתונה? או אולי יש לכם כלב ואתם רוצים שהוא יגיע בליווי צמוד ליום החשוב ביותר בחיים שלכם? צרו איתי קשר בהקדם והבעיות הפתרו במהרה

 

 


       
                                                                דף הבית | אודותי | מאמרים | גלריית תמונות | שאלות ותשובות |  צור קשר

2all בניית אתרים