052-6055588                                                                                       


חיפוש :

חיזוק חיוביחיזוק חיובי -
חיזוק חיובי מהווה כלי רב עוצמה לאימון כלבים. השימוש בו אפוא, אינו פשוט. 
על מנת לשלוט בצורה אפקטיבית בחיזוקים חיוביים, ישנם מספר כללי עשה ואל תעשה, שחשוב לפעול לאורם: 

האם עלינו לשבח ולתגמל את ההתנהגות הרצויה באופן מיידי?

כלבים חיים את הרגע ועל כן תגובתכם חייבת להיות מיידית. זה יכול להיות דרך מתן צ'ופרים או חיבה וחובה לפעול באותה הצורה בכל פעם שהכלב מבצע את מה שרציתם שיעשה. אם בחרתם לאלף את כלבכם בביתכם, צ'פרו אותו בכל פעם שהוא עושה את צרכיו בחוץ! אם הכלב עובד בעזרת פקודות, לטפו אותו בכל פעם שהוא מבצע את שביקשתם. 

שמרו על האימון קצר ומהנה. 
המטרה היא שכלבכם יבין כמה שיותר מהר שככל שהוא צייתן יותר, כך הוא מתוגמל יותר. לצורך כך, עליכם לבצע אימון קצר, חיובי ומהנה, כזה המסתיים בנימה טובה. השתמשו בצ'ופרים לזמן מוגבל.
אף על פי שזה מצוין להשתמש בצ'ופרים בתחילת הדרך, על מנת לעודד התנהגות רצויה, לאורך זמן תאלצו לגמול את כלבכם מהצ'ופרים ולהמירם בשבח וחיבה בלבד. בסופו של דבר, הגורים (שיהפכו לבוגרים) ישכחו את הצ'ופרים ויצייתו רק כדי לקבל את החיבה הזו. למעשה, הכלב מוצא סיפוק בכך שהוא ריצה אתכם כשביצע את הפקודה כפי שהוריתם לו.

חיזוקים חיוביים יכולים להיות התניות לצלילים מסוימים, כמו "כלב טוב", "כל הכבוד", או כל העולה על רוחכם. העיקר שתשמרו על טונציה חיובית ומעודדת, כך שבעת שתבחרו להעלים את הצ'ופר (ולהמירו בהתניה מילולית) הכלב יגיב לכולכם באותו האופן. 

הימנעו מסיבוכים מיותרים.
אם למשל אתם מעוניינים שהכלב יביא לכם את הכדור, חסכו במילים: במקום לומר - "תביא את הכדור", אמרו - "תביא" ולאחר מכן תגמלו אותו באופן מיידי כשהוא מבצע את הפקודה כראוי. משפטים מורכבים או פקודות מסובכות, יקשו על כלבכם להצליח ולהיות מתוגמלים, ובכך עלולים לתסכל אותו. 

שמרו על עקביות.
בכדי להגיע לתוצאות טובות, יש לשמור על עקביות בחוקים שהצבתם. לדוגמא, אם החלטתם שהכלב לא עולה על הספה, עליכם להיות עקביים ולאסור עליו לעלות עליה מעתה ועד עולם. אם תתירו לו לעלות על הספה לסירוגין, הכלב ימצא עצמו מבולבל ומתוסכל, שכן איננו מבין מדוע בפעם אחת מותר לו לעלות על הספה, בעוד שבסיטואציה דומה (בזמן אחר) אסור לו. בנוסף, חשוב שכל דיירי הבית יהיו עקביים ויקבלו על עצמם את אותם הכללים. במידה והדבר לא כך, סמכו על כלבכם שילמד את ה"מותר" וה"אסור" של כל אחד מדיירי הבית, וידע לנצל זאת לטובתו.


דעו לומר "לא!"

בעלי חיות מחמד רבים חוששים לומר לכלבם "לא!". זכרו - אם כלב מתנהג בצורה שאינה רצויה, אינה הולמת, או שברצונכם לתקן, עליכם להיות אסרטיביים ולעמוד על שלכם, תוך שאתם אומרים מפורשות - "לא!". 

מאמר זה נכתב ע"י מידן כחלון.

עורך לשוני טל סולומון

מידן כחלון - מנהיג הלהקה 052-605-5588

      לייעוץ חינם מלאו פרטים


     

   

   

    לקבלת מידע בפייסבוק


     
 
     
   

     חדשות מבצעים וטיפים

 

הטבות מיוחדות ללקוחותי בפורום לכלבנות מתקדמת לישראל לפרטים נוספים לחץ כאן

מתחתנים ?! מזל טוב ! מחפשים שמשהו ישמור לכם על הבית בזמן החתונה? או אולי יש לכם כלב ואתם רוצים שהוא יגיע בליווי צמוד ליום החשוב ביותר בחיים שלכם? צרו איתי קשר בהקדם והבעיות הפתרו במהרה

 

 


       
                                                                דף הבית | אודותי | מאמרים | גלריית תמונות | שאלות ותשובות |  צור קשר

2all בניית אתרים